ISO 27701 Kişisel Veri Gizliliği Yönetim Sistemi

ISO 27701 standardı, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi standardına kişisel bilgilerin korunması ile ilişkili kontrollerin eklenerek, kişisel veri yönetişiminin bir yönetim sistemi disiplini ile yürütülmesine olanak sağlama amacıyla 2019 yılında yayımlanmıştır. ISO 27701 Kişisel Veri/Gizlilik Bilgi Yönetim Sistemi Temel Bilgilendirme Eğitimi ile faaliyetlerinizde yer alan bütün paydaşlarınızın sistemdeki rollerinden bağımsız olarak kişisel veri ve kişisel veri güvenliği ile ilgili farkındalıklarının artırılması amaçlanmaktadır.

ISO 27701 Kişisel Veri Bilgi Yönetim Sistemi Kapsamında Verdiğimiz Hizmetler:

  1. Danışmanlık Hizmeti
  2. Eğitim Hizmeti

1. ISO 27701 Kişisel Veri Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Danışmanlığı Yaklaşımımız

Bilgi toplayan, saklayan, işleyen kurum ve kuruluşların verilerle ilgili sorumluluk alması için hazırlanan bir standarttır. Kuruluş kapsamında gizlilik yönetimi için ISO 27701 Yönetim Sistemi oluşturulması, uygulanması, sürdürülmesi, devamlılığının sağlanması ve sürekli olarak iyileştirilmesi için tüm gerekliliklere kılavuzluk sağlar.

2. ISO 27701 Kişisel Veri Yönetim Sistemi Eğitimi

Bu eğitimin amacı veri ve bilgi gizliliğine yönelik yaygın tehditlerle bu tehditlere karşı alınabilecek önlemler hakkında bilgi vermek ve bu konuda belirli bir farkındalık oluşturmaktır.

Daha Bilgi için…